Koin Haberleri

Türk Alt Coin Firmaları

Türk Alt Coin Firmaları
Bitcoin benzeri şifrelenmiş bir kripro para birimi olan alt coin, Bitcoin haricindeki tüm kripto para birimleri için kullanılan genel bir terimdir. Altcoin piyasasının 2017 yılında Türkiye’ de hızlı büyümesi ile, kullanıcıların direk TL ile kripto paraya ulaşma ihtiyaçlarını artırmaktadır. Bu nedenle Türkiye’ de bu kripto paralar ile işlem yapılabilecek bir çok borsa firması hizmet vermektedir.
Koineks.com
Koineks, yakın tarihte hizmet vermeye başlamış olan bir kripto para borsasıdır. 5 adet kripto para birinin Türk parası ile takas edilmesine imkan tanımaktadır. Bu para birimleri Ethereum, Bitcoin, Litecoin, Dogecoin ve Darsh para birimleridir.
Koinim.com
Türkiye’de Litecoin ile Bitcoin takasını aynı sistemde sunan ilk borca ünvanını taşıyan Koinim.com, Türk lirası yatırma işlemleri için kimlik oyanı istemektedir. Litecoin ve Bitcoin takas işlemleri ile yatırım işlemler için kimlik onayına lüzum görülmemektedir. Buna ek olarak BTC, TL, LTC çekimleri için de kimlik onayına gerek duyulmamaktadır.
Paribu.com
2017 yılında Türkiye’ hizmete giren Paribu, Türk Lirası ile Bitcoin arası takas imkanı sunmaktadır. Özellikle yeni başlayanlar için kolay bir arayüze sahiptir. Günlük ve aylık olarak yapılan belirli bir limit altındaki işlemler için, kimlik onayı istememektedir. Müşteri ilişkileri konusunda beğeni toplayan Paribu, iki faktörlü doğrulama uygulamalarını kullanmamaktadır. Doğrulama işlemi için Türkiye cep telefon numarası gerekmektedir. Kişisel hesaplardaki tüm hareketler SMS yoluyla kendilerine iletilmektedir.
BTCTurk.com
Türkiye’deki ilk Bitcoin borsası olan BTCTurk, sunmuş olduğu Papara yöntemi ile para yatırma hizmeti sayesinde, gün içerisinde istenilen her saatte otomatik olarak Türk Lirası ile yatırım yapma imkanı sunmuştur. İşlemlerin yapılabilmesi için kimlik onayı gerekmektedir. BTCTurk ile, Bitcoin ve Türk Lirası ile kolayca Ethereum satın almak da mümkün.
Turcoin.com
Yeni çıkacak olan koin sitesi ve kendi koinnini üretecek olan ilk türk koin sitesidir. Bu akşam itibari ile açılması beklenen sitenin detaylarına ulaştıkça bu konu altına eklenecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı