Alt Koin HaberleriAnalizler

Tron Borsaya Hızlı Giriş Yaptı

Tron Borsaya Hızlı Giriş Yaptı
Kripto paraların piyasalara girmesi ile, kripto paralar üzerinde yatırım yapan yatırımcı sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bitcoin’in blok işlem mekanizması gün geçtikçe daha zor hale gelmesi nedeniyle, Bitcoin kendi içinde çatallanmaların başlamasıyla birlikte ortaya yeni kripto paralar çıkmıştır. Yeni kripto paraların çıkması ile de, yatırımcıların bu alternatif altcoin seçeneklerine yönelmiştir. Bunlardan biri olan ve Ekim 2017 yılında çıkan Tron piyasaya sürüldüğü kısa süre içerisinde borsaya hızlı giriş yaptı.
Kripto Para Tron Nedir?
Kripto para piyasası içinde yer alan Tron, dijital eğlence endüstrisinin blok zincir tabanlı açık kaynak protokolüdür. Sistem altyapısında ki protokol, kişilerin tercih ettiği verileri özgür ve her an gibi bir merkezi olmadan yayınlayarak depolama yapabileceği, içerik dağıtımı ve aboneliklere karar verdiği aynı zamanda dijital varlıklar üretip dolaşıma sokabileceği bir platform olarak tasarlandı. Tron kripto para birimleri içinde TRX kısaltması ile gösterilir. Toplam Tron token miktarı 100 milyar, dolaşımda olan Tron Token sayısı ise yaklaşık olarak 65 milyardır. Uluslararası birçok borsa içinde işlem görmekte olan Tron kripto para bu konuda yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için daha çekici hale gelmektedir.
Tron (TRX) Nereden Alınır?
Tron borsaya hızlı giriş yaptı denilebilir. Borsa işlemlerinde günlük işlemlerde yaklaşık 1 milyar dolarlık bir işlem hacmi vardır. Tron alım, satım işlemeleri, yurtdışı kaynaklı borsalarda yapılabilmektedir. Ülkemiz içinde yer alan borsada işlem görülmemektedir.
Tron Çalışma Prensibi
Tron çalışma prensibi olarak veri özgürlüğünün sağlanması, içerik sağlama, kişisel dağıtım ICO, Geniş alt yapı. Tron çalışma prensibi bu dört ana madde üzerinde dijital varlıklar geliştirilmesi, depolanması, dağıtılması ve alım satım işlemlerinin yapılmasını sağlayarak Tron kripto para bu şekilde var olmayı sürdürür.
 
 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı