Alt Koin HaberleriKoin Haberleri

Ripple nasıl alınır?

Ripple nasıl alınır?
Üretilebilen kripto paralardan farkı olarak bir ödeme protokolu biçimi olarak tanımlanabilen Ripple, bir çok bankanın desteğini de almış bir sistem olarak bilinmektedir. Sürekli küreselleşme yoluna giden işletmelerin, ortaya çıkan para transferleri sorununa bir çözüm olarak düşündükleri ripple, Akbank ile anlaşma yapan bir sistemdir. Kredi Kartı ile Ripple alabilirsiniz Bknz. Kredi Kartı İle Coin ve Alt Coin Almak.
Ripple Nedir?
Ripple’ yi Fon aktarımlarını oldukça kısa bir sürede aktaran uluslararası para aktarım ağı olarak tanımlamak mümkündür. İddialı olarak düşünülen bir çok kripto paralarda yaşanması muhtemel sorunlara çözüm olacağı düşünülmektedir. Ripple’ nin odak noktasında sadece bankalar ve bankaların müşterileri bulunmaktadır. Ripple’ mining yapılamayan kripto para sistemi olarak dikkat çekerek, XRP kısaltmasını kullanmaktadır. Dünyada şuan en büyük aktif 3. kritpo para birimi olarak görülmekte olan Ripple, ethereum ve bitcoinden sonra gelmektedir. Ripple’ nin popüler imajı her geçen gün artmakta ve kripto para sisteminin etrafında döndüğü dörtlü sistemin bir parçasıdır.
Ripple Nasıl Ortaya Çıktı?
Ripple’ nin nasıl ortaya çıktığını anlamak için kripto paralardaki yükselme devrine göz atmak gerekir. Bu açıdan bakıldığında, blockchain ve bitcoinin sistem deneylerinden biri olarak ortaya çıktığı düşünülürse, alternatif coinlerin ortaya çıkması muhtemel olarak görülür. Bitcoin ortaya çıkışı ile karşılaşılan bir çok sorun, diğer alternatif yöntemlerinin ortaya çıkmasını tetiklemiştir. Kripto para madenciliğinde yaşanan zorluklar ile artan işlem ücretlerindeki sorunlar, Ripple’ nin doğmasını zorunlu kılmıştır.
İlk olarak 2012 yılında ortaya çıkan Ripple, en popüler ödeme sistemi olma yolunda ilerleme kaydetmiştir. Farklı bir çok para birimine hızlıca dönüştürülebiliyor olması Ripple’ nin popülerliğini de artırmıştır. Bir çok kripto paralardaki konvertible sorunun tam olarak çözülmemiş olması, Ripple’ nin de bu sorunlara çözümler sunması hemen benimsenmesini sağlamıştır. Ripple’ nin kullandığı çözüm yolu, interledger protokol sistemi ile güvenli bir hal almıştır. Tamamen güvenilir ve tarafsız olan bu protokolün, Ripple’ nin kabul görmesinde etkisini artırmıştır.
Ripple Nasıl Çalışıyor?
Ripple ağı, blok zincirler üzerinden ürettiği 100 milyar token ile çalışmaktadır. Ödeme ağlarında gerçekleşen her işlem için belirli bir miktar XRP kesintisi yapılarak transfer işlemi yapılmaktadır. Yapılan bu kesinti miktarı diğer kripto paralara oranla oldukça düşüktür. Ripple ile aktarımı sağlanan fonlar, 10 saniye içerisinde karşı tarafın hesabına aktarılmış olur. Diğer para kripto para birimlerinde bu süre 1 saati bulmaktadır. Bu açılardan bakıldığında, Ripple’ nin transfer ağındaki bu başarısı ve kolaylaştırıcı etkisi ile, ileride para gönderim işlemlerinin yapıldığı çok avantajlı bir ağ olacağı düşünülmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı