Madencilik

Monero Nedir ve Nasıl Üretilir?

 
Monero Nedir ve Nasıl Üretilir?
Merkezi olmayan Monero kripto para Bitcoin sisteminde yaşanan sorunların azaltılması amacı ile üretilmiştir. 2014 yılında kurulan Monero’nun kurulumunda 30’dan fazla üye yer almıştır. İsteğe göre şeffaf bir hale getirilebilen Monero Coin güvenilir olması ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
Günümüzde finansal gizlilik çok önemlidir. Bunu başaran kripto paralardan biri olan Monero Coin kısa sürede gelişmiştir. Kişisel olması, güvenilir olması ve ölçeklenebilir olması nedeni ile yatırımcıların dikkatini çekmektedir.
Monero üretimi yapabilmek için Monero Coin’i desteklemekte olan bir borsanın seçilmesi gerekmektedir. Bu borsalarda sanal cüzdan oluşturulması sonrasında Monero üretimi yapılabilmektedir. Gerekli olan madencilik programı indirilerek kurulum yapılır ve Monero üretimine başlanabilir. Monero Coin üretimi diğer kripto paralar gibi zor değildir.
Monero
Kripto para kullanımının artması ile beraber sunulan coinlerin de sayısı artmaktadır. Bunlardan biri de Monero olarak karşımıza çıkıyor. Hem gizli olması hem de izlenemez özelliği ile ön planda olan kripto paralardan biridir.
Monero Coin Özellikleri Nelerdir?
Monero Coin’in bazı özellikleri mevcuttur. Bu özellikleri sayesinde kullanıcılarına güvenilir yatırımın keyfini sunar. Monero’un en önemli özelliği gizli olmasıdır. Bu sayede izlenemeyen Monero Coin eşitlik ve değiştirilebilir olma özelliklerine de sahiptir.
MIT tarafından önerilmiş olan ring imza özelliğini sunan Monero, göndericinin adresini diğer kullanıcılar arasında bulmayı zorlaştırır. Bu özelliği ile değiştirilebilir olma avantajını sunar. Bu da her bir coinin eşit olduğu anlamına gelmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı