Alt Koin Haberleri

IOTA Artışı

IOTA Artışı
Toplamda 8 milyar dolar değerini aşan piyasa değeri ile birlikte borsada gezen IOTA para birimi 29 Kasım 2017 tarihi itibari ile birlikte Microsoft ve Fujitsu markaları ile yaptığı anlaşma gereğince 20 farklı şirket ile birlikte yatırım anlaşması yapmıştır. Bu anlaşmadan sonra değerini yüzde 400 arttıran IOTA para biriminin ilerleyen dönemlerde de bu hızlı artışı devam ettirmesi beklenmektedir.
IOTA
Bitcoin kripto para biriminden farklı olarak blok zincirlerinde The Tangle denen bir sistem kullanan IOTA kripto para birimi, Bitcoin kullanan kişilerin ölçeklenebilirlik ile işlem ücreti sorununa son vererek daha önceki iki işlemi üzerinden onay vermesi gereken bir sistem ağı oluşturmuştur. IOTA kripto para biriminde yer alan kullanıcı sayısında artış yaşandıkça ağdaki işlem hızında da artış görülür.
IOTA Özellikleri
IOTA diğer kripto para birimlerine bakıldığı zaman blockchain sistemi üzerine bağlı olmayan ve ileriki dönemlerde bu sistemi tahtından etmesi beklenen The Tangle sistemini kullanır. Bu kripto para biriminde her hangi bir işlem ücreti alınmaz. Mining sisteminin olmadığı nadir kripto para birimleri sistemlerinden bir tanesidir.
IOTA Nasıl Alınır?
Bu kripto para biriminin en büyük dezavantajı borsada çok az bir şekilde işlem görüyor olmasıdır. Bittrex, Poloniex ve Cex.io gibi borsa işletmelerinde değer gören bu para biriminin satın alınabilmesi için belirtilmiş olan borsalar aracılığı ile alım işleminin yapılması gerekir.
 
 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı