Alt Koin HaberleriKoin Haberleri

İngiltere Kripto Değişimleri Düşük Para Aklama Riskine Sahip Olduğunu Açıkladı, Global Watchdog

Raporda yer alan Cryptocurrency borsaları, kara para aklama ve terörün finansmanı faaliyetleri için “düşük risk” taşıyor. Geçtiğimiz hafta küresel bir kara para aklamayı önleme politikası yürüten Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yayınlandı.

İngiltere Kripto para değişimlerinin düşük seviyede kara para aklama riskine sahip olduğunu söyledi

Raporda yer alan Cryptocurrency borsaları, kara para aklama ve terörün finansmanı faaliyetleri için “düşük risk” taşıyor. Geçtiğimiz hafta küresel bir kara para aklamayı önleme politikası yürüten Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yayınlandı.

Raporunda bu tür faaliyetlerin “ortaya çıkan bir risk” olmasına rağmen, kripto değişimleri yoluyla gerçekleştiklerini öne sürmek için henüz yeterli kanıt olmadığını belirtmektedir. Ancak, düzenleyici, İngiltere yetkililerinden, potansiyel risklerin üstesinden gelmek için, kripto sektöründe ve başka yerlerde de kara para aklama ve terörle mücadele kurallarının karşı finansmanını genişletme amaçlı bir plan üzerinde çalışmalarını istedi.

FATF, ABD’yi soruyor:

“Gelişmekte olan riskler (sanal para birimleri gibi) ve istihbarat boşlukları hakkında bir anlayış geliştirmeye devam edin ve uygun önlemleri alın.”

U.K., raporda, dijital paraların anonimliği ile ilişkili “içsel savunmasızlıklar” bulunduğunu kabul etti.

Sonuç olarak, ulus, AB’nin beşinci Kara Para Aklamayı Önleme Yönergesi ‘nin uygulanmasına bağlı olarak kripto para birimi değişimi düzenlemeyi ve kripto para birimleri ile fiat ve aynı zamanda cüzdan sağlayıcıları arasındaki değişim hizmetlerini izlemeyi planlıyor.

FATF Raporu

Rapor, FATF ‘dan önce Haziran 2019’da beklenen küresel kripto-para birimi düzenlemesine ilişkin rehberlik meselelerine ulaştı. Kılavuz, kripto borsalarını nasıl yönetmesi gerektiğini belirleyecek, ilk para tekliflerini sunan şirketler ( ICO’lar) ve dijital cüzdan sağlayıcıları.

Bu girişim, konuyla ilgili uluslararası koordinasyon çağrısında bulunan G20 ülkelerinin liderlerine cevap olarak geldi ve geçen hafta kripto varlıklarını düzenleme yönündeki sözlerini tekrarladı.

Kara para aklamanın önlenmesi ve terörizmin FATF standartlarına uygun olarak finanse edilmesi için kripto varlıklarını düzenleyeceğiz ve diğer yanıtları gerektiği gibi ele alacağız” dedi.

ABD Hazinesi Terör ve Finansal İstihbarat Dairesi

Bu yılın başlarında daha güçlü kripto para birimi düzenlemeleri için uluslararası topluluğa çağrıda bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı