Alt Koin HaberleriKoin Haberleri

Deutsche Telekom, Alibaba Cloud, Citi Hyperledger Blockchain Projesine Katıldı

16 yeni üye Çarşamba günü, İsviçre'nin Basel kentindeki Hyperledger Global Forum'da, küresel şirketler grubunun bir yan kuruluşu olan Alibaba Cloud Cloud şirketinin de dahil olmak üzere olduğunu duyuruldu.

Blockchain konsorsiyumu Hyperledger, 16 yeni üye ekleyerek hızlı genişlemesini sürdürüyor.

16 yeni üye Çarşamba günü, İsviçre’nin Basel kentindeki Hyperledger Global Forum’da, küresel şirketler grubunun bir yan kuruluşu olan Alibaba Cloud Cloud şirketinin de dahil olmak üzere olduğunu duyuruldu. Finansal hizmetler devi Citigroup ve Citi Ventures kolu; ticaret finansmanı blockchain platformu We.Trade; ve Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon sağlayıcısı olan Deutsche Telekom.

Konsorsiyumun en yeni üyeleri

Arasında Guangzhishu Teknolojisi, Guangzhou Teknoloji İnovasyon Alanı Bilgi Teknolojisi, KEB Hana Bankası, HealthVerity, MediConCen, Techrock, Xooa ve BlockDao, Hyperledger de yer aldı.

En son eklemelerle Hyperledger 260’dan fazla üyeye ulaştı.

Bir açıklamada, Hyperledger yönetici direktörü Brian Behlendorf, eklerin blok zincir alanındaki ilginin artmaya devam ettiğini gösterdiğini ekledi:

“Büyüyen Hyperledger topluluğu, endüstriler ve pazarlar arasında kurumsal blockchain teknolojileri oluşturmak için açık kaynak çabalarının artan önemini yansıtıyor. En son üyeler, DLT ve Hyperledger’ın genişleyen ilgisini ve etkisini gösteriyor. ”

Deutsche Telekom‘un kıdemli başkan yardımcısı ve Ar-Ge birimi T-Labs‘in başkanlığını yürüten John Calian, Hyperledger’in Kumaşı’nın “doğal bir seçim” olduğuna dair bir dolandırıcılık uygulaması oluşturduğunu söyledi.

Özellikle işletmelerin, birden fazla paydaşa sahip gruplar için üretime hazır bir eko sistem olmasını sağladığı için, kumaşa dayalı bir açık kaynak, izinli bir platform kullanmanın faydalarını da ekledi.

Hyperledger

Son aylarda sürekli olarak yeni üyeler ekledi. Ayrıca, yazılım geliştiricilerin yazılımlarını kullanmaları için yayınlama araçları da var.

Bu ayın başlarında, konsorsiyum, blok geliştiricilerin hataların azaltılması sırasında uygulamaların daha kolay şekilde oluşturulmasına yardımcı olmak için Ursa adında bir şifreleme kitaplığı yayınladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı