Alt Koin HaberleriKoin Haberleri

Coinone Exchange Ripple Tech ile Sınır Ötesi Ödemeler Uygulamasını Başlattı

Güney Kore merkezli kripto değişimi Coinone resmen başlattı Cross - hızlı çapraz alışverişi kolaylaştırmak için Ripple xCurrent ürününü kullanan bir havale uygulaması sınır ötesi ödeme yöntemini başlattı

Coinone Exchange Ripple Tech ile Sınır Ötesi Ödemeler Uygulamasını Başlattı

Güney Kore merkezli kripto değişimi Coinone resmen başlattı Cross – hızlı çapraz alışverişi kolaylaştırmak için Ripple xCurrent ürününü kullanan bir havale uygulaması sınır ötesi ödeme yöntemini başlattı

Ripple

Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Coinone’nın ödeme alt kuruluşu Coinone Transfer’in resmi olarak aylardır geliştirilmekte olan uygulamayı resmi olarak kamuoyuna açıkladığını duyurdu. Banka, banka dışı ya da düşük bütçeli bireylere düşük maliyetle Güney Kore’den Tayland’a ya da Filipinler’e para transfer etme olanağı sağlamayı amaçlamaktadır.

Doğrudan Havale Yapılabilecek

Coinone, Tayland’da Siam Commercial Bank (SCB) ve Filipinlerde Cebuana Lhuillier adlı bir finans kurumuyla müşterilerine fon sağlamak için çalışacak. Ayrıca, Çapraz kullanıcılar, Mastercard tarafından desteklenen PromptPay uygulaması aracılığıyla Tayland’daki bir banka hesabıyla herhangi bir alıcıya doğrudan havale aktarabilecek.

Yeni uygulama, sınır ötesi havale için artan bir ihtiyacı karşılayacak, dedi Ripple. Tayland ve Filipinli bireyler, Güney Kore’deki en büyük göçmen grubundan ikisini oluşturuyor. Bu ülkeler, 2017 yılında ülkeye 17 milyar dolarlık para transferleri gerçekleştirdi.

Yakında tüm Dünya’da

Coinone Transfer, ilk olarak Mayıs 2018’de xCurrent’a baktığını duyurdu. O sırada CEO Wonhee Shin, xCurrent’ı kullanarak platformun müşterilerine ucuz ve gerçek zamanlı ödeme hizmetleri sunmasını sağladığını açıkladı.

SBI Ripple Asia ve PNC Bank dahil olmak üzere son aylarda bir dizi diğer banka ve finans hizmetleri şirketi platformu kullanmaya başladı. Her iki firma da sınır ötesi ödemelerin çözümünü kullanmayı planlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı