Bulut Madeni

Bulut Madenciliği

Bulut Madenciliği
Bitcoin kripto para biriminin madenciliği ile ortaya çıkan ve bir çok alanda yapılabilecek olan madencilik işlemine alternatif bir seçenek olarak bulut madenciliği de eklenmiştir. Bulut madenciliğini kısa bir şekilde özetlemek gerekirse dünya üzerinde bulunan ve her hangi bir yerde bulunan bir firmanın veri merkezinin üzerinden alınacak olan kirala işlemi tanımlaması yapılabilir. Bulut madenciliği işleminde müşteri belirlenmiş bir fiyat karşılığında işlemci gücü kiralayarak üretilmiş olan kripto paralar üzerinden aylık, günlük ya da haftalık olarak ödeme alır.
Bulut Madenciliği Paketleri
Bulut madenciliği içerisinde mevcut olan şirketlerin yatırımcılara sunduğu paketler çeşitlilik göstermekle birlikte geneline bakıldığı zaman paketlerin verdiği hizmetlerin aynı olduğu görülür. Sadece fiyatlandırma işleminde farklılık gösteren bulut madenciliğinin teklifine bir örnek vermek gerekirse 300 Dolar yatırım maliyeti ile birlikte girilen bir bulut madenciliği işleminin gücü 25 mh, paket süresi 180 gün, günlük geliri 5.5 Dolar, toplam gelir 990 Dolar ve kazanç ise 690 Dolar olarak özetlenebilir.
Bulut Madenciliği Nasıl İşliyor?
Ponzi oyununa benzerlik gösteren yatırım seçenekleri doğrultusunda kişisel yatırım alınması mecburidir. Bireysel yatırımcıların fazla olması çemberin genişlemesine yardımcı olacağından ötürü ilk yatırım esnasında paranın madencilik üzerinden kazanç sağlama olasılığı daha yüksek olur. Bulut madenciliğinin işleyiş tarzına bakıldığı zaman kurumsal şirket yatırımlarından çok bireysel yatırımların daha değerli olduğu görülür. Bulut madenciliği üzerinden yatırım yapmak isteyen ve kripto para alımı sağlamak isteyen kişilerin bu anlamda işleyiş konusuna da dikkat ederek bireysel yatırım işlemlerine yönelmeleri gerekir.
Bulut Madenciliğinin Avantajları
Bulut madenciliği üzerinden yatırım yapma işleminin avantajlarına bakıldığı zaman uzmanlar tarafından çıkarılmış veri analizlerinin artı yönde olduğu görülür. Stok probleminin olmaması, madenciliğin kar getirmeme durumunda alınan ekipmanların kolay bir şekilde elden çıkarılabilmesi, elektrik faturasında diğer madencilik türlerine göre daha az elektrik harcanarak yüksek bedellerin ödenmiyor oluşu ve daha sakin bir şekilde ve sessiz olarak çalışan fan sistemleri ile birlikte bulut madenciliğinin ekipmanları yatırımcılar açısından avantaj olarak görülebilir. Bulut madenciliği üzerinden sağlanan kazançlar Bitcoin olarak kullanılabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı