Alt Koin HaberleriKoin Haberleri

Bu Fiyat Grafiği, Bitcoin’in Bulls’larının İşe Geri Döndüğünü Gösteriyor

Bitcoin (BTC), 4.000 $ 'ın üzerindeki güçlü hamlesini takiben önemli bir teknik şemayla ilgili olarak yükselişe geçiyor.

Bitcoin (BTC), 4.000 $ ‘ın üzerindeki güçlü hamlesini takiben önemli bir teknik şemayla ilgili olarak yükselişe geçiyor.

Piyasa değerinin önde gelen kripto para birimi, ilk olarak, geniş bir şekilde takip edilen 3 günlük grafikte bir “dışa dönüş tersanesi” mumunun yaratılmasıyla 17 Aralık’ta yükseliş eğilimine girdi. Bununla birlikte, düşüş eğilimli bir eğilim değişikliğinin erken göstergesi, olumlu bir takip şeklinde teyit edilmek zorundaydı.

BTC’nin 600 $ ‘lık rallisinin yanı sıra, cryptocurrency dün 3 günlük grafikte yükselişini teyit eden 4,000 $’ ın üzerine çıktı.

Bu nedenle BTC, yakın vadede 4,400 dolarlık bir sonraki büyük dirence dönüşebilir.

Yazımından sonra, kripto para birimi, 24 saat esasında büyük ölçüde değişmeden, Bitstamp’ta 4.000 $ ‘dan işlem görüyor.

3 günlük grafik

Yükseliş eğilimi eğilimindeki değişimin teyidi, son mumun son Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 3.303 doların üzerine çıktığı 3 günlük grafikte görülebilir.

Bu olumlu trend değişikliğine kredi eklemek, BTC’nin dün 10 mum üstel hareketli ortalama (EMA) üzerinde hareket etmesi.

Ayrıca, nispi güç endeksi (RSI), 15 Aralık’ta ortaya çıkan bir boğa sapmasını doğrulayarak alt bölgelere sıçradı.

Günlük grafik

Günlük grafikte, BTC Çarşamba günü bir “mezar taşı doji” mumunu oluşturdu. 15 aylık en düşük seviye olan 3,100 $ ‘lık bir toparlanma raundu, BTC’nin dün 3,642 $ (Çarşamba gününün en düşük seviyesi) seviyesinin altında kapandığı anlamına gelebilirdi.

Ancak Bitcoin, 3,924 $ (mezar taşının yüksek seviyesi) seviyesinin çok üzerinde kapanarak, Salı günü ikna edici bir şekilde yükselen 336 $ ‘ın üzerinde yükselişe geçen boğa görünümünü pekiştirdi.

Diğer teknik çalışmalar da boğalara karşı önyargılı. Örneğin, 5- ve 10 günlük EMA’lar kuzey yönündedir ve 14 günlük RSI 50.00’in üzerindedir.

Diğer

  • Üç günlük grafikte yukarı yönlü bir reversal onaylandı.
  • BTC devam eden ralliyi önümüzdeki birkaç gün içinde 4.400 $ ‘a kadar uzatabilir.
  • Yakın vadede düşüş eğilimi olasılığı düşük olmasına rağmen, günlük olarak 3.633 $ ‘ın altında bir artış, yükseliş kurulumunu iptal edecektir.
Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı