Koin Haberleri

Bitcoin Piyasa Değeri

Bitcoin Piyasa Değeri
Bitcoin sanal para biriminin piyasada olan toplam değeri 230.512.400.325 dolar. Daha da artacak gibi görünüyor. Bazı umanlar bitcoin sanal para biriminin ileri de kâğıt paranın yerine geçeceğini düşünürken bazı uzmanlar da bunu bir hayal olarak görüyor.
Bitcoin
Avusturalyalı iş adamı tarafından geliştirilen bir sanal para birimidir. Nakamato lakaplı bu kişi Bitcoin sanal para birimini 2008 yılı itibari ile oluşturmuş durumda. Şu ana kadar sanal para birimleri arasında adından en çok söz edilen para birimi olduğunu rahatlık ile söyleyebiliriz.
Bitcoin Nereye Bağlı
Bitcoin sanal para biriminin bağlı olduğu bir güç veya merkez bulunmuyor. Bu sebepten dolayı Bitcoin sanal paranın yükselişi ya da düşüşü arz ve talebe göre değişiyor. Bitcoin son yıllarda değer kaybetmeye başlamıştır. Fakat son günlerde tekrar çıkışa geçmiş durumda.
 
Bitcoin Nasıl Üretilir
Bitcoin sanal para birimi mining yani madencilik ile üretiliyor. Bunun için iyi bir işlemciye sahip bilgisayar ile yanında iyi bir ekran kartı olması ile üretilebilir. Bitcoin üretilebildiği gibi satın da alınabilir.
Bitcoin Nasıl Kullanılıyor
Bitcoin sanal para için ilk önce sanal cüzdan gerekiyor. Bu sanal cüzdan bilgisayarda da oluşturulabileceği gibi akıllı telefon ile de oluşabiliyor. Cüzdan oluşturmak için her hangi bir sınır bulunmuyor. Daha sonra bu cüzdan ile internet üzerinden alışveriş yapılabilir. Para transferi yapılabilir.
 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı