AnalizlerKoin Haberleri

Bitcoin ne kadar?

Bitcoin ne kadar?
Bitcoin yatırım piyasalarının en fazla ilgi gören kripto para birimidir. Herkes internet üzerinden banka ve devlet aracı olmaksızın kolayca işlem akışı gerçekleştiriliyor. Yıllar geçtikçe değerine değer katan bu kripto biriminin ise daha sonraki yıllarda düşeceği veya artacağı konusu hala tartışılan konular arasında yerini alıyor. Günümüzde birçok alışverişin bile artık bu para birimiyle yapılıyor. 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından bulunan para biriminin o zamanki değeri sadece bir kaç kuruşa denk geliyordu. Ancak son 7-8 yılda değerini bir hayli katladı ve şu an da 1 Bitcoin 60,000 TL ye kadar ulaşabiliyor.
Bitcoin’in Tanımı Nedir?
Kısaca elektronik sanal para birimi olan ve BTC olarak adlandırılan Bitcoin, sembol olarak ฿ şeklinde gösteriliyor. Hiçbir resmi kurum, kuruluş ve devletle bağlantısı bulunmayan dijital para birimidir. Buradaki ilginç konu ise Bitcoinler’in kaynağının nerede olduğu konusunda hiç bir şekilde bağlantı kurulacak birilerine ulaşılamamasıdır. Yapılan hesaplamalara göre en fazla 21 milyon civarında Bitcoin üretimi yapıldığı zaman artık Bitcoin üretimine gerek kalmayacak. Adeta bir madenci gibi olan Bitcoin madencileri bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor.
Sanal Bitcoin Nasıl Alınır?
Sanal para birimi olan Bitcoin’e sahip olabilmek için birçok ülkede ve dünyada aracılar bulunuyor. Bununla ilgili siteleri araştırıp kısa sürede bulabilirsiniz. Daha sonra bu sitelere üye olarak banka havalesi veya kredi kartı ile ödeme yaparak Bitcoin sahibi olabilirsiniz.
Bitcoin Nasıl Kazanca Dönüşür?
Bitcoin tıpkı borsa gibi belli dönemlerde yükselen ve düşeşe geçebilen özelliklere sahiptir. Arz ve talep şartlarına göre artan ve azalan şeklinde gelişen piyasayı takip ederek ne kadar kar ve zarar edilebileceği tespit edilebilir. Altın düşük iken alıp yükselince sattığınız gibi, sahip olduğunuz Bitcoin’leri değeri artınca satarak kar edebilirsiniz. Üstelik sitelerdeki aracı platformlar yardımıyla bankanıza para transferi yapabiliyorsunuz.
 
 
 
 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı