Alt Koin HaberleriKoin Haberleri

Bitcoin güven kaybediyor. Bitcoin yatırımcıları elinden çıkartıyor

Uzun vadeli bir bitcoin (BTC) fiyat göstergesi uzun vadede neredeyse dört yıl içinde ilk kez aşırı satım koşullarını bildiriyor.

Bitcoin Kayıplar Devam Ediyor

 

Uzun vadeli bir bitcoin (BTC) fiyat göstergesi uzun vadede neredeyse dört yıl içinde ilk kez aşırı satım koşullarını bildiriyor.

Yaygın olarak takip edilen ve sıfır ile 100 arasında salınan 14 haftalık göreceli kuvvet endeksi (RSI), 29 Ocak’ta görülüyor – bu seviye Ocak 2015’te en son görülüyor.

Bir varlık veya bir kripto para biriminin RSI 30.00 altında tutulması halinde aşırı satım olarak kabul edilir. Öte yandan, 70 üzeri bir okuma aşırı alım koşullarını gösterir.

Esasen, 14 haftalık RSI’da 30’un altında olan okumalar, son zamanlarda 6,200 $ ‘ın üzerindeki yüksek oranlı satışların bir tükenme noktasına ulaşmış olabileceğini gösteriyor. Sonuç olarak, BTC kısa vadede acil desteği 3.179 $ (200 haftalık hareketli ortalama) olarak savunabilir.

Yatırımcılar Geri Çekiliyor

Birçok uzman ayrıca, RSI’nın 30.00’ın altına düşmesinin güçlü bir düzeltici sıçrama tarafından takip edildiğine de inanıyor. Bazı piyasalar çok güçlü eğilimlere girdiği için bu doğru olmayabilir, bu durumda RSI uzun süreli olarak aşırı satım veya aşırı alım yapabilir.

Özellikle, BTC’nin devam eden ayı piyasası, satışlar güçlü miktarlarla desteklendiği için oldukça esnek görünüyor. Bu nedenle, 14 haftalık RSI’daki aşırı okumalara rağmen, güçlü bir sıçrama bir süre için zor kalabilir.

Yazılı olarak, BTC, Bitstamp’ta 3.390 Dolar ile işlem görüyor ve 24 saatlik bazda yüzde 2,3’lük bir düşüşü temsil ediyor.

Haftalık grafik

RSI Ocak ayı sonundaki haftalık grafikte 53.00 seviyesinin altına düşerek, yükseliş eğilimi eğilimini işaret etti. Şu an itibariyle, 30.00’un aşan satım bölgesinde bulunuyor.

RSI’nın Ocak 2015’te 30.00’un altına düşmesinin kısa ömürlü olduğunu ve BTC’nin çok yakında aşırı satım koşullarına yanıt olarak bir teklif aldığını belirtmek gerekir.

Günlük grafik

Günlük grafikte, BTC aşağı inen trend çizgisinin altında işlem gördüğü sürece, anlık görünüm zayıf kalıyor.

BTC dün diyagonal direnci geçemedi ve 3 günlük grafikte düşüş eğilimine değer kazandı. Ayrıca, güneye doğru giden 5- ve 10 günlük MA’ları da yapın.

Diğer

  • BTC, ertesi gün ya da iki haftada 200 haftalık MA derecesine 3,179 dolar düştü. Ancak bu destek, 14 haftalık RSI Ocak 2015’ten bu yana ilk kez aşırı satım koşullarını bildirdiğinden, zemin oluşturabilir.
  • 200 haftalık MA’nın altında bir kırılma, 3 günlük grafikte görülen düşüş kurulumunu destekleyecek ve kapıları 2,972 $ (Eylül 2017 düşük) seviyesine açacaktı.
  • Düşüş trend çizgisinin üzerinde (günlük grafikte) yüksek hacimli bir hareket, düşüş eğilimini zayıflatacaktı. Bununla birlikte, yukarı yönlü bir tersine çevirme işlemi yalnızca 4,400 $ (29 Kasım) seviyesinin üzerinde teyit edilecektir.
Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı