Alt Koin HaberleriKoin Haberleri

2019 Stablecoins için Büyük Bir Yıl Olacak

Halihazırdaki stabilcoin ihraçları dalgası, mevcut kripto varlıklarındaki mevcut ayı piyasasının bir sonucu olup, bugün teklif edilen 50 sabit kolun yukarı çıkmasına yol açmaktadır.

2019 Stablecoins için Büyük Bir Yıl Olacak

Philippe Bekhazi; bir cryptocurrency ticaret şirketi olan XBTO Group‘un CEO’su;

Halihazırdaki stabilcoin ihraçları dalgası, mevcut kripto varlıklarındaki mevcut ayı piyasasının bir sonucu olup, bugün teklif edilen 50 sabit kolun yukarı çıkmasına yol açmaktadır.
Artan bir medya odağı ve artan endüstriyel ilgi göz önüne alındığında, hem bir adım geri adım atmak hem de 2014’ten bu yana herhangi bir zamandan daha büyük bir değişim ve sınırsız fırsatlarla, önümüzdeki birkaç yıl içinde nasıl bir değişim yaşanacağına dair görüşlerimizi paylaşmak önemlidir. .
En önemlisi, Stablecoins‘in yaşlandığı ve gerçekten kendi başına bir kripto enstrümanı olarak ortaya çıktığı gibi gerçekten neyin söz konusu olduğuna ışık tutacağız.

Bir stabilosin, büyük ölçüde, kesinlikle güçlendirilmiş bir durumda olan genel kripto teminat fiyatlarındaki düşüşe ve volatiliteye karşı korumak için kullanılan, sağlam bir teminatlandırılmış aktif blok taşının temsilidir.
Bu nedenle, ABD doları, Euro, diğer fiat para birimleri ve hatta altından bire bir banka hesabı gibi bir banka hesabı gibi gerçek varlıklar tarafından desteklenmeli ve genel olarak desteklenmelidirler. Takdir değerlerine sahip değildir ve sadece dayanak varlığın performansını yansıtmaktadır.
Altta yatan blok zincirinin hızı zamana duyarlı işlemler için sınırlayıcı bir faktör olsa da, değerleri istikrarlı koşullarda ve teknik olarak ödemeler için bile taşımak için bir mekanizma olarak kullanılabilirler.
Tuhaf görünmekle birlikte, kararlı kobayların yalnızca belirleme sürecini tatmin etmek için tasarım tarafından kripto olduğunu ve çift harcama ya da zincir-içi rehypececation gerçekleşmediğinden emin olmak önemlidir. Dahası, merkezileştirilmiş bir halk blokçuluğunda otururken çoğu durağan, merkezileştirilmiştir. Bazıları sadece bir vesayet hesabında bir para birimi veya mal temsil eden merkezi varlıklardır, diğerleri ise kripto teminat ile desteklenmektedir veya istikrar yaratmak için algoritmik merkez bankası tarzı mantığına güvenmektedir.

Duracoin

Duracoin tekliflerinde son zamanlardaki genişlemenin nedenlerinden biri, mevcut, uzun vadeli görevli Tether’e olan güven eksikliğidir.
Yaratılan ilk kararlı koruyucusu olan Tether, ilk mover avantajından yararlandı ancak aynı zamanda bu yeni çaba ile ilişkili büyüyen ağrıların da ağırlığını taşıyordu. Bu nedenle, en yavaş blok zincirine oturur ve özellikle bir üçüncü taraf denetçisini (veya güvenilir bir tasdik) güvence altına almak ve istikrarlı bir banka hesabı göstermek için birkaç yanlış hesaplamalar yapmıştır.
Bu, küresel olarak pek çok kripto işletmesi benzer bankacılık sorunlarına katlandığından, Tether’da hiçbir şekilde doğrudan bir miktar değildir. Tüm hız böcekleri için Tether, endüstride bir trailblazer olarak endüstri için çok yararlı olduğunu kanıtladı ve manzaranın önemli bir bölümünü işgal etmeye devam edecek.

Bununla birlikte, söz konusu görevliler için doğal olarak zorlayıcılar var ve böyle bir PAX, GUSD ve USDC gibi daha yeni girişiciler, stabilcoin ekosistemini güçlendirmek, “daha ​​iyi” bir karşı riskli ürün sağlamak ve bu hayati öneme sahip olmak için tasarlanan yeni nesil sabit omurgalar arasında yer alıyor. kripto cog bir sonraki seviyeye.
Bunlar şehirdeki tek oyuncular değil ve diğer pek çok teklife de yer var. Her ne kadar açıkça doğal bir yıpratma ve konsolidasyon olacaksa da, birçoğu kullanıcılara getirdikleri farklılaşma, gelişen istikrarlı hisse senedi paydaşları ve kullanım durumları ve eski teknoloji meseleleri için çözme yetenekleri nedeniyle hayatta kalabilir ve gelişebilir.

Blockhain ölçeklendirilmesi

Altta yatan blockchain teknolojisinin ölçeklendirilmesi, mevcut tekliflerin ardındaki temel sorunlardan birinin kilitlenmesinin anahtarıdır. Çoğu, nispeten yavaş bir eternum blok zincirinde (ERC20 standart belirteçlerini kullanarak) veya Tether durumunda, bitcoin üstünde oturan Omni protokolü üzerinde otururlar.
Her iki durumda da gündelik durumlarda kullanmak için ödeme mekanizmalarının başlangıç ​​ve hızını yasaklayan çok kullanıcı dostu değildirler.

Hangi blockchain teknolojisinin en güçlü ortaya çıkacağını tahmin edemesek de, hız, güvenlik ve adem-i merkezileştirme yoluyla en yüksek ağ etkisini elde etmek için gerçek bir rekabetin var olduğu konusunda teşvik edilmekteyiz – ve en az birkaç kamu kamarası görevi görecek .
Sidekinler, ödemelerin ölçeklendirilmesi için çok iyi bir çözüm olabilir ve stabilosinler için çok yararlı olabilir. Bununla birlikte, yerleşik ödeme sistemlerine özgü merkezileşme, gerçek merkezi olmayan sistemlerde çoğaltılamayan avantajlar sağlar.

Genişleyen eko sistemin kararlı kotalar etrafında şekillendirdiği önemli teknoloji atılımlarının, önümüzdeki yıl gerçekleşen bu gerçekleşmeye daha çok yaklaştığına inanıyoruz.

Mevcut ve gelecekteki ihraççılar için anahtar paket, kendilerini farklılaştırmak ve yukarıda bahsedilen ağ etkisine ulaşmak için bir yol bulmaktır.
Bunu başarmak için, böyle ihraççıların daha az sürtünme ile işlemleri daha ucuz ve hızlı hale getirmek için optimize edilmiş teknolojiye, servis sağlayıcılara, algoritmalara ve ağ uç noktalarına güvenmeleri gerekecektir. Günün sonunda, bir stabilosinin faydası, kullanım kolaylığıdır – ödeme, spekülatif amaçlar veya havale yoluyla.
Visa, Mastercard ve American Express’in müşterilerine sunabilecekleri devasa ağlara sahip olmasına rağmen, sabit borçlar, sınırlar ve teknolojiler arasında geçiş yapmak için tekdüze bir yol bulacaktır. Tüm bunlar, hızlı ve güvenli bir mimariyi korurken, bunun etkisi dijital varlıklar için büyük ölçüde güçlendirilmiş sonuçlar doğuracaktır. global.

Çok uzak olmayan bir gelecekte

Aynı zamanda, sabit kur riskinin düşük bir uzlaşma riskiyle ve gerçek zamanlı brüt mutabakat esasına göre neredeyse anlık olarak geri getirilmesi için yollar da olacaktır. Buraya ulaşmak için ve çoğu merkezileştirilmiş fiat destekli istikrarlı borçlar genellikle bir ihraççıya, bir banka hesabına, bir denetçiye güveniyor ve bir yargı yetkisine bağlı olduğundan, bu tür sınırsız varlıklara hükmetmek için daha iyi tanımlanmış bir küresel yasal ve vergi çerçevesine ihtiyacımız var.

Bunlar genellikle G20 üye kuruluşları ile OECD seviyesinde ele alınırken, blockchain teknolojisinin kendisi bir çözüm olabilir. Bu aynı zamanda sektörümüzün altında yatan sağlık ve büyümeye verdiği önem göz önüne alındığında, ortaya çıkan dijital varlık ticaret gruplarından biri veya Öz Düzenleyici Kuruluşlar (SROs) için kafa kafaya başa çıkmak için olgun bir sorundur.

Dahası, stabilosinler arasında hemen hemen birbirine yapışabilirliğe izin veren bir stabilojelerin bir takas odası da, bu sikkeler arasında (ki bunlar çoğunlukla etkin bir şekilde IOU’lar) sürtünmesiz bir değişim modunu sürdürmek için bir gereklilik haline gelecektir. Bu takas odası, bankalar arasındaki bir kontrol temizleme işlemine benzer olabilir, ancak çok daha verimli bir hızda olabilir.

Uzun vadede

Müşteriyi (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) kontrolleri ve dengelerini (veya revize edilmiş ve potansiyel olarak daha adapte edilmiş versiyonları) blok zincir içinde birbirine karışmış ve iç içe geçmeye ve böylece stabilobinlerin verimli bir şekilde her çeşit uygulama için kullanılabilir – bir fincan kahveye ödeme yapmaktan sınır ötesi paraya ödeme yapmak.

Bu şeylerin hepsi 2019’da geçmeyecek olsa da, duracoin alanındaki birçok uygulamada daha fazla yenilik için önemli bir yıl olacak şekilde şekilleniyor. Bu da dijital varlık topluluğu üzerinde çarpan etkisi olacak ve geleneksel olarak daha da bozulacak. bankacılık ve para transferi aracıları.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Kapalı
Kapalı